Constant Voltage Power Supply Mean Well PWM-60-24BLE IP67 230V to 24V 2.5A 60W with Casambi Dimming
Spedisce in 2-6 settimane
SKU
40194
  • For dim & control of 24VDC LED strips and modules
  • Wireless control via integrated CASAMBI module
  • PWM output voltage
  • For indoor ansd outdoor applications
The constant voltage source operates with 90-305 VAC input voltage and provides 24 V at the output. Thanks to its high efficiency of up to 90% and fanless design, the PWM-60-24BLE can operate at -20°C to +90°C case temperature under free air convection. The constant voltage driver has IP67 protection and is suitable for use in dry, damp or wet rooms.
Features of the Meanwell PWM-60-24BLE Casambi enabled transformer
  • With integrated CASAMBI module
  • Input voltage range: 90 - 305 VAC
  • Output voltage: 24 V
  • Output power: 60 W
  • Efficiency: up to 90%
  • Protected against overheating, overvoltage, overload and short circuit
  • Protection class II
  • For LED and lighting applications
  • Built-in PFC circuit, auto recovery
  • Operating temperature: -20° C - +90° C
  • Protection class: IP67
  • Dimensions (L x W x H): 150 x 53 x 35 mm
  • Weight: 490 g
Maggiori Informazioni
SKU 40194
Fabbricante Mean Well
Manufacturer Part Number PWM-60-24BLE
Codice prodotto del produttore 4062986003556
Tensione di uscita 24V
Potenza (W) 60
Protezione IP IP67
Dimmerabile Si, Wifi control
Dimensioni 150x53x35mm
Dimensioni: Lunghezza (mm) 15
Dimensioni: Larghezza (mm) 53
Dimensioni: Altezza (mm) 35
Disponibile piu dello stock YES
Scrivi la tua recensione
Stai recensendo:Constant Voltage Power Supply Mean Well PWM-60-24BLE IP67 230V to 24V 2.5A 60W with Casambi Dimming